W komunikacie Komisji Artystycznej czytamy m.in.: „Komisja pragnie wyrazić podziw dla pracy dzieci, młodzieży oraz instruktorów. Zauważamy postęp w plastycznej, pięknej oprawie wszystkich spektakli. Inwencja twórcza, scenograficzna jest wręcz oszałamiająca! Prosimy jednak, pamiętajcie jeszcze o tym, że słowo jest stwórcą w teatrze, że słowem można stworzyć całą przestrzeń, namalować sytuacje, historie. O tym opowiedział spektakl Świat i już w wykonaniu grupy WYJĄTEK z Krakowa. Pamiętajmy o stwórczej roli słowa! Obserwujemy, że tworzy się coś co wydaje się być - i oby tak było - trwałe. Tworzy się pewien system budowania coraz lepszego teatru. Byliśmy tego zdumionymi i zachwyconymi świadkami przez trzy dni finału za co dziękujemy organizatorom. Chcemy podkreślić, że w tej całej posusze myślenia o kulturze, BAJDUREK jawi się jako źródełko świeżych inspiracji, to może malutkie źródełko, ale wzbiera coraz mocniejszym strumieniem. Może ten teatr nie jest bogaty w wielkie środki, ale jest niezwykle bogaty w pomysły; może to są dzieci, ale grają na bardzo wysokim poziomie; może te spektakle nie trwają zbyt długo, ale żałujemy, że się kończą! Do zobaczenia za rok”.
Tegoroczna edycja Festiwalu została zrealizowana w ramach projektu 30xTEATR dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna. 30xTEATR to projekt pomyślany jako realizacja 30 wydarzeń teatralnych organizowanych w województwie małopolskim z okazji 30-lecia dwóch imprez: Małopolskiego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu oraz Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki w Żabnie.
Podczas festiwalu podsumowany został konkurs plastyczny MAŁY TEATR DUŻYCH EMOCJI. Zostały też zorganizowane warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży Przygody DRAMAtyczne, które poprowadziła Krystyna Hussak-Przybyło. W Galerii SOKÓŁ otwarta została wystawa ilustracji Emilii Dziubak.