fot. Arkadiusz Wiedeński |
21 marca (środa), godz. 19.00
Piotr MACHALICA – MÓJ ULUBIONY MŁYNARSKI
Piotr MACHALICA - śpiew
Michał WALCZAK - gitara, tamburyn, aranżacje
Krzysztof NIEDŹWIECKI - gitara, walizka vel stopa
Paweł SURMAN - trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne
Recital Mój ulubiony Młynarski to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert przeplatany opowieścią i poezją - składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury. W programie koncertu m.in.: Jeszcze w zielone gramy, Tango desperado, Nie ma jak u mamy, Bynajmniej, Moje ulubione drzewo, Najpiękniejszy list miłosny, Idź swoją drogą, czy Blue Tango.
Dzisiaj w Och Teatrze: "Mój ulubiony Młynarski" - recital Piotra Machalicy. Piotr wzruszający, ciepły, chwilami przejmujący, ogrzewający nasze serca, młodzi zdolni muzycy z najlepszą energią i wielkie piosenki i teksty Wojtka. Teksty - bo Piotr także świetnie interpretował wybrane teksty. Jaka to była literatura! Mądry, potrzebny wieczór. Owacja na stojąco, nasze zachwyty i wiara w to, że inteligentna wymiana myśli to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie się nam mogą przytrafić... powinni grać i grać ten spektakl, dla naszego wspólnego dobra! Dziękuję Piotrusiu!!!
Magda Umer, fb, 15.05.2017
Fot. PG
22 marca (czwartek), godz. 19.00
Anna JURKSZTOWICZ – PERŁY BEZ KOLCZYKA
fot. Marek Straszewsk |
Anna JURKSZTOWICZ - śpiew
Andrzej BALLO - gitara elektryczna
Arek WIECH - gitara akustyczna
Bartek STUCHLIK - kontrabas
Sławek BERNY - perkusja
Jeden z najpopularniejszych polskich wokali. Anna Jurksztowicz uwielbiana za krystalicznie czysty głos i ujmujące wykonanie takich przebojów jak: Czas nas uczy pogody, Zmysły, Matki, żony i kochanki, Na dobre i na złe, Kingsajz, Hej man, Stan pogody i wielu innych utworów, które pisali dla niej m.in. Krzesimir Dębski i Jacek Cygan.
Artystka studiowała śpiew klasyczny, porzuciła jednak bel canto w wyniku fascynacji jazzem i muzyką pop. W wieku 16 lat występowała już zawodowo obok największych gwiazd polskiej estrady. W 1985 roku wygrała KFPP w Opolu zdobywając I nagrodę w konkursie Premier za Diamentowy kolczyk. Śpiewała do polskich wersji filmowych produkcji Walta Disneya Puchatkowego Nowego Roku, Prosiaczek i Przyjaciele, Kubuś i Hefalumpy.
Od wielu lat ma także w swoim repertuarze utwory wspierające praktyki duchowe, takie jak: muzyka spirituals & gospels, kantyczki karmelitańskie, hinduskie mantry oraz klasyczne i współczesne pieśni do tekstów wybitnych poetów i kompozytorów. Jest także wydawcą i producentem muzycznym. Jej firma wydawnicza i producencka promuje twórczość kompozytorów polskich oraz organizuje wydarzenia muzyczne w Polsce i za granicą.
Fot. PG
24 marca (sobota), godz. 19.00
Ania RUSOWICZ – MÓJ BIG-BIT & GENESIS
Ania RUSOWICZ - śpiew, organy
Hubert GASIUL - perkusja
Stanisław WRÓBEL - bas
Paweł ZALEWSKI - gitara
Marcin GAŃKO - saksofon
Rafał GAŃKO - trąbka
Pierwsza solowa płyta Mój Big-Bit (2011) pokazuje, że lata 60’ i 70’ nigdy nie wyjdą z mody. Jest silnym nawiązaniem do bardzo naturalnego okresu w dziejach muzyki, czego dowodem są vintage’owe brzmienia, brak elektroniki czy surowe wokale, a jednocześnie odpowiada na potrzeby współczesnych artystycznych poszukiwań w trendach na całym świecie, przejawiających się w modzie, kulturze, kosmetyce czy wystrojach wnętrz i przede wszystkim muzyce.
Genesis to album, którego premiera miała miejsce 8 października 2013 roku i zawiera wyłącznie premierowe piosenki artystki. Producentem został Piotr "Emade" Waglewski, kochający stare brzmienia. Płyta jest bardziej niepokorna, nieco psychodeliczna i bluesowa, ale pełna przepięknych melodii, wciąż zorientowana na styl retro. Obie płyty zdobyły już status „złotych”.
W 2015 roku artystka wystąpiła na Przystanku Woodstock, na którym stworzyła projekt Flower Power, a już dwa lata później ukazał się jej alter album niXes. Wystąpiła w hicie kinowym Sztuka kochania z piosenką W co mam wierzyć. Kompozytorka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, a z zawodu psycholog - prowadzi również warsztaty z „psychologii sceny”.
Wszystkie koncerty odbyły się w sali im. Lucjana Lipińskiego.
Fot. PG