PROGRAM
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Concerto a-moll BWV 593
Allegro
Adagio
Allegro
José Maria Lidon (1748-1827)
Allegro
Max Reger (1873-1916)
Wariacje i fuga na temat Heil dir im Siegerkranz
Jacques-Nicolas Lemmens (1823-1881)
Fuga (Fanfare) z I Sonaty d-moll Pontificale
Eugène Gigout (1844-1925)
Toccata h-moll
***
Josef Gabriel Rheinberger (1839-1901)
II Koncert organowy g-moll op.177
Grave
Andante
Con moto
I Symfonia organowa d-moll op. 42
Introduction et Allegro
Pastorale
Final
Ireneusz Wyrwa - absolwent katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. Swoje umiejętności doskonalił uczestnicząc w wielu mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej prowadzonych przez światowej sławy wirtuozów tego instrumentu. Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych, prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą. Jego dorobek artystyczny uzupełniają produkcje płytowe oraz nagrania archiwalne dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.
Jest adiunktem w Instytucie Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie prowadzi klasę organów. Wykłada także na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Działa jako organizator życia muzycznego oraz konsultant w zakresie historycznego i współczesnego budownictwa organowego.
Tomasz Tokarczyk - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec doc. Ewy Szubry-Jargoń i dyrygentury w klasie prof. Jerzego Katlewicza. Jest laureatem licznych nagród m.in. I nagrody na III Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku. Współpracował z wieloma znanymi orkiestrami symfonicznymi. W sezonie 1999/2000 był dyrygentem Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej. W latach: 2002 -2004 pełnił funkcję kierownika muzycznego i dyrygenta w Operze na Zamku w Szczecinie. W 2004 roku objął stanowisko kierownika orkiestry i dyrygenta Opery Krakowskiej.
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej jest najmłodszą profesjonalną orkiestrą symfoniczną w Polsce. Powstała w 2003 roku, po sukcesach na Jünger Künstler Bayreuth. Tworzą ją pełni młodzieńczego zapału i energii, najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich uniwersytetów muzycznych. W 2005 roku, za sprawą Elżbiety Pendereckiej, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej zadebiutowała na IX Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, gromadząc wyśmienite recenzje w prasie oraz otrzymując wiele zaproszeń do udziału w prestiżowych imprezach w kraju i za granicą. Akademia Beethovenowska pracuje pod dyrekcją wybitnych dyrygentów m.in. Krzysztofa Pendereckiego, Pawła Przytockiego. Piotra Sułkowskiego. Artystyczną pieczę nad zespołem sprawuje od początku Marcin Klejdysz.