Artysta urodził się w Olszance, Gmina Podegrodzie. Ukończył liceum plastyczne w Tarnowie i studia na wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Toruniu. Po zakończeniu nauki wrócił na Sądecczyznę i zamieszkał w Naszacowicach. Główną tematyką jego obrazów jest pejzaż z całym bogactwem zmieniających się form i kolorów. Artysta pracuje w różnych technikach malarskich, ale najpełniej wypowiada się w akwareli. Uważany jest za jednego z mistrzów malarstwa akwarelowego posiadającego swoją wypracowaną, niezaprzeczalną pozycję w gronie artystów. Jest gorącym zwolennikiem ochrony naturalnego krajobrazu rodzinnej gminy. W domu artysty w Naszacowicach funkcjonuje galeria autorska dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Artysta planuje utworzenie tu miejsca spotkań artystów z całego świata.
Obrazy Kazimierza Twardowskiego są prezentowane na wystawach i w galeriach w Polsce, Niemczech, Austrii, Słowenii, Holandii, Belgii, Japonii, Kanadzie, Meksyku i Norwegii.
Laureat licznych nagród i wyróżnień m. in.: nagrody im. Bolesława Barbackiego, nagrody Dyrektora Wydziału Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury na terenie województwa nowosądeckiego, nagrody im. Stanisława Witkiewicza za całokształt twórczości Złoty medal za obrazy w technice akwareli na Międzynarodowym Salonie Sztuki w południowej Bretanii "Salon de Mesquer", uhonorowany medalem Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej w 2010.
Wieloletni aktywny członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia "Sztuka Podhalańska" w Zakopanem. Współzałożyciel i członek zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich w Warszawie.
Osobnym rozdziałem jest jego działalność w Norwegii, gdzie od 14 lat razem z żoną organizują pobyty plenerowo-wystawiennicze w różnych miejscach Norwegii.
Mniej znana dziedzina działalności twórczej artysty to tematyka sakralna, którą uprawia od dawna równolegle z twórczością wystawienniczą. Ukoronowaniem tego było przystąpienie do prac projektowych do polichromii kościoła parafialnego w Podegrodziu, a w następnym etapie realizacja malowideł w kościele. Dużym zaangażowaniem pana Twardowskiego i jego żony były prace związane z przygotowaniem kaplicy poświęconej bł. Ojcu St. Papczyńskiemu, na co złożyły się projekty i realizacja malowideł jak i również nadzór nad realizacją wystroju Kaplicy.