Wyszukaj:
MCK SOKÓŁ TV
XXIV Sądecki Festiwal Muzyczny IUBILAEI CANTUS - PRO PATRIA SEMPER | |
1832 |
IV Kongres Kultury Regionów - zwiastun | |
2045 |
8. Festiwal KinoJazda 2018 - relacja | |
1843 |
9 września w pięciu miejscowościach Małopolski: Brzesku, Dobczycach, ... | |
1978 |
IV ZJAZD KARPACKI w 80. rocznicę Święta Gór w Nowym Sączu - wydarzenie ... | |
2173 |
Małgorzata Tabaka – wystawa rysunków satyrycznych (luty-marzec)
Rysowniczka, karykaturzystka. Od połowy lat 70. publikuje grafiki satyryczne w prasie krajowej i zagranicznej. Autorka wielu wystaw indywidualnych. Wystawa w sądeckim Sokole towarzyszyła IV Festiwalowi Wirtuozerii i Żartu Muzycznego FUN & CLASSIC
KAPLICZKI I KRZYŻE PRZYDROŻNE (marzec-kwiecień)
Wystawa prac nagrodzonych w konkursie zrealizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze BESKID w Nowym Sączu. Autorzy wystawy: Piotr Basałyga, Teresa Basałyga, Radosław Górski, Paweł Gurbisz, Ryszard Hajnosz, Juliusz Jarończyk, Jacek Kalarus, Barbara Karpała, Józef Kmiecik, Konrad Kochański, Andrzej Kosobudzki, Władysław Łoboz, Sebastian Maciejko, Renata Michalczyk, Grzegorz Nędza, Andrzej Paszkowski, Robert Poręba, Anna Smoter, Anna Wantuch, Janusz Wańczyk, Janina Wieczorek, Dariusz Wilk, Zofia Zwierzchowska
Marcin Kydryński – MOJE PODRÓŻE, MOJA MUZYKA (kwiecień-maj)
Zrozumiałem, że fotografowanie nie jest pragnieniem utrwalania świata. Wbrew powszechnemu przyzwyczajeniu nie rości sobie praw do zatrzymania na zawsze fotografowanego przedmiotu czy twarzy. Jest w znacznie większym stopniu próbą zapamiętania własnego czasu, zamknięcia w prostokąt kadru wspomnienia o własnym widzeniu. (M. Kydryński)
Jerzy Stuhr (maj)
Ekspozycja fotografii i plakatów związanych z drogą artystyczną jednej z najciekawszych postaci polskiego kina – aktora, reżysera, scenarzysty, wykładowcy i rektora krakowskiej PWST. Wystawa towarzyszyła pierwszej edycji Festiwalu Filmowego LUDZIE KINA, prezentującego najwybitniejsze sylwetki polskiej kinematografii.
Sylwester Adamczyk - FUN & CLASSIC (maj)
Wystawa fotografii związana z poprzednimi edycjami Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego.
Sylwester Adamczyk – ADA SARI – REMINISCENCJE (maj)
Wystawa fotografii towarzysząca XIII Festiwalowi Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, ukazująca wydarzenia festiwalowe z roku 2003, uchwycone obiektywem jednego z najbardziej znanych i cenionych sądeckich artystów fotografii.
JAN PAWEŁ II I SĄDECZANIE (czerwiec)
Wystawa poświęcona wspomnieniom spotkań z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, zamkniętym w prywatnych archiwach fotograficznych sądeczan. Organizatorami wystawy byli: Związek Sądeczan, MCK "Sokół", Inicjatywa Społeczna "Sercem budowane", "Dziennik Polski".
BOHATEROWIE NASZEJ WYOBRAŹNI (lipiec-sierpień)
Wystawa będąca okazją do spojrzenia na lalki teatralne w nieco innej roli niż zazwyczaj. Kukły, marionetki, pacynki, jawajki, maski stworzone przez najwybitniejszych polskich scenografów, ukazały swoją „drugą” twarz – każda z nich stała się odrębnym dziełem sztuki – niepowtarzalnym, jedynym w swoim rodzaju...
Ireneusz Wrzesień – MALARSTWO (wrzesień)
Światło, którym pokryte są obrazy Ireneusza Września, pulsuje rozpylonym złotem. Światło to budzi w nas uczucia podobne nostalgiom Romantyków. Światło to rozżarza kalectwa intelektu. Światło to jest dobrem, które pokój czyni... (Tadeusz Brzozowski, 1984)
JAN PAWEŁ II ŚWIĘTY AŻ PO KRAŃCE ZIEMI (październik)
Wystawa ukazująca, poprzez fotogramy słynnych fotografów Papieża: Adama Bujaka, Grzegorza Gałązki, Arturo Mari, Ryszarda Rzepeckiego, a także innych autorów (wśród których byli także dwaj sądeccy fotografowie - Sylwester Adamczyk i jego syn, Jakub) obraz posługi papieskiej sprawowanej przez bez mała 27 lat przez Jana Pawła. Organizatorami wystawy były Oficyna Wydawnicza KWADRAT oraz Fundacja Kultury Polskiej w Bostonie.
Grzegorz Cieśliński – CON PASSIONE (listopad)
Na fotografiach Grzegorza słyszy się muzykę. Wystarczy „wsłuchać się w obraz”, aby dźwięki i emocje towarzyszące jej powstawaniu rozbrzmiewały w nas samych. Stosowana w tym przypadku improwizacja to więcej niż narzędzie. W rękach Grzegorza wywołuje tak samo silne emocje, jak w rękach muzyka.
Wystawa towarzyszyła XI Sądeckiemu Festiwalowi Muzycznemu IUBILAEI CANTUS.
Stanisław Wyrtel – MALARSTWO NA SZKLE (grudzień 2005 – styczeń 2006)
Obrazy – pełne jasnych, biało-złotych refleksów, purpury i błękitu, opowiadają o świecie dobra i zła, o cieple ognia i chłodzie śniegu. Z tej powodzi kolorów wyłaniają się postacie świętych patronów, przydrożne kapliczki i najbardziej przez artystę ulubione Madonny, zwłaszcza te boleściwe, najbliższe ludzkiej doli... Oglądając te barwne szkła nie sposób patrzeć na nie biernie. Trzeba cieszyć się i współcierpieć ze świętymi, przeżywać orawskie sacrum i piękno orawskiej ziemi... (Urszula Janicka-Krzywda)