WIECZÓR 112.
1 października (środa) - Międzynarodowy Dzień Muzyki, godz.19.00
fot. Uniwersal Music Polska Adam Golec |
fot. Bartosz Maz
|
Bałdych&Orzechowski
MIRRORS. TRIBUTE TO ZBIGNIEW SEIFERT
KONCERT JAZZOWY
Adam BAŁDYCH - skrzypce
Piotr ORZECHOWSKI - fortepian
Muzyczny projekt znakomitych artystów młodej generacji, poświęcony wybitnej postaci polskiej wiolinistyki - Zbigniewowi Seifertowi, dzięki któremu polski jazz zaczął być rozpoznawalny i doceniany na świecie. Duet Bałdych & Orzechowski to połączenie młodości, bezkompromisowości i czystej wirtuozerii, a przede wszystkim zderzenie talentów wyśmienitych muzyków, przekraczających wytyczone dotąd granice polskiego jazzu.
WIECZÓR 113.
6 października (poniedziałek), godz. 19.00
fot. Robert Jaworski |
Nikołaj Kolada
BABA CHANEL - Teatr POLONIA w Warszawie
Reżyseria: Izabella CYWIŃSKA
Scenografia i kostiumy: Katarzyna ADAMCZYK
Kierownictwo muzyczne: Jacek KITA
Światło: Adam CZAPLICKI, Adam KŁOSIŃSKI
Ruch sceniczny: Jan PĘCZEK
Przekład: Agnieszka Lubomira PIOTROWSKA
Występują: Barbara HORAWIANKA, Elżbieta JAROSIK, Sławomira ŁOZIŃSKA, Maria MAJ, Maria MAMONA, Dorota POMYKAŁA, Przemysław BLUSZCZ
Bohaterki Baby Chanel - pięć starych kobiet, członkiń chóru Olśnienie, zebranych na uroczystości dziesięciolecia zespołu - cieszą się życiem, bawią, piją i wierzą w dobrą przyszłość. Przez chwilę chcą być szczęśliwe, zapomnieć o okrutnej prawdzie życia: starości, samotności, biedzie. Poprzebierane w ludowe stroje, smakując potrawy specjalnie przez siebie na tę okazję przygotowane, czekają na kierownika zespołu młodego Siergieja, harmonistę. Wszystkie się w nim podkochują, a on… przyprowadza Rozę: młodszą i biorącą aż półtorej oktawy śpiewaczkę. Wywołuje to żywą reakcję i ma daleko idące konsekwencje. Dużo żartów, śmiechu, zabawy, a pod tym wszystkim rosyjska otchłań.
WIECZÓR 114.
10 października (piątek), godz. 18.00
fot. Paweł Mazur
|
David Chesky
MYSZKI I WOJNA
OPERA DLA DZIECI
Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena
Wprowadzenie: Marta SACIUK - SĘDZIELARZ
Reżyseria: Robert DROBNIUCH
Scenografia i kostiumy: Anna CHADAJ
Obsada:
Agnieszka REHLIS - mezzosopran
Adam ZDUNIKOWSKI - tenor
Stanisław KUFLUK - baryton
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Adam BANASZAK - dyrygent
„Rzecz działa się w zamierzchłych czasach... W pobliżu bieguna, na dalekiej Północy znajdowało się królestwo niebieskich myszek. Rządził tam król o imieniu Gapa.” - tak rozpoczyna się humorystyczna opowieść z opery dla dzieci Myszki i wojna czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze.
Jest to pełen humoru projekt muzyczny Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena, nawiązujący do najlepszych operowych i musicalowych wzorców. Przygody dzielnego Alberta dają dzieciom odpowiedź na pytanie, dlaczego wszystkie myszki kochają zjadać ser żółty, jednocześnie ukazując im absurd prowadzenia wojny, ucząc tolerancji i akceptacji różnych kultur. Spektakl dedykowany dzieciom od lat 7.
Wieczory Małopolskie są współfinansowane ze środków budżetu:
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Małopolskiego