Koncert laureatów XXIX Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY - 30 września 2006
Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Świątniki Górne
Powstała w 1930 roku pod patronatem OSP. Koncertuje na terenie miasta, gminy i województwa uświetniając uroczystości strażackie, państwowe i kościelne. Za swoje osiągnięcia nagrodzona była wyjazdami zagranicznymi: Francja, Słowacja, Belgia. Na konkursach i festiwalach zajmuje czołowe lokaty: w 2004 r. pierwsze miejsca na konkursach wojewódzkich w Niepołomicach, Wieliczce, Nowym Sączu, Nowym Wiśniczu oraz trzecie miejsce na Regionalnym Przeglądzie OSP w Polanicy Zdroju, w 2005 roku zajmowała czołowe miejsca w konkursach powiatowych i wojewódzkich, w 2006 roku pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Orkiestr Strażackich Województwa Małopolskiego w Chełmku.
Laureatka pierwszego miejsca (w grupie orkiestr działających przy stowarzyszeniach i domach kultury) Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu w latach 2004, 2005, 2006. W 2005 roku orkiestra obchodziła jubileusz 75-lecia, który poprzedziło nagranie pierwszej płyty. Patronat nad orkiestrą sprawuje OSP w Świątnikach Górnych oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Kapelmistrzem orkiestry jest Robert Kozłowski.
Krakowska Orkiestra Staromiejska
Założona 1 kwietnia 1988 roku jest młodzieżową orkiestrą poszerzoną o sekcję rytmiczną. Wysoki poziom wykonawczy, jak również olbrzymi i zróżnicowany repertuar umożliwiają jej szeroką działalność muzyczną: rozrywkowe i tematyczne koncerty estradowe, występy na festynach i bankietach, uliczne show parady, muzyczne oprawy uroczystości świeckich i religijnych. Orkiestra koncertowała w Austrii, Czechach, Francji, Niemczech, Słowacji, Watykanie, na Węgrzech, we Włoszech i na Ukrainie. Laureatka pierwszego miejsca (w grupie orkiestr młodzieżowych) Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu w latach 2002, 2003, 2006.
Orkiestra otrzymała medal Krakowskiego Domu Kultury za działalność kulturalną na rzecz miasta Krakowa. Kapelmistrzem orkiestry jest Wiesław Olejniczak.
Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej - 12 listopada 2006 - kościół św. Kazimierza
Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej po raz pierwszy wystąpił 6 stycznia 1991 r. jako zespół dwugłosowy, a od września tegoż roku śpiewał już w składzie czterogłosowym. Od 1992 r. jest członkiem Polskiej Federacji „Pueri Cantores”. Chórzystami są chłopcy z limanowskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Repertuar zespołu obejmuje prawie 300 utworów, w tym chorał gregoriański, utwory sakralne kompozytorów dawnych i współczesnych, pieśni patriotyczne, muzykę cerkiewną a także negro spirituals, kolędy polskie i innych narodów. Wyjątkowym wydarzeniem w historii zespołu było wykonanie Requiem d-moll W. A. Mozarta z Katowicka Orkiestrą Kameralną.