SURREALISTIC FIVE
28 sierpnia (niedziela) 2016 // 19:00
MCK SOKÓŁ, sala im. R. Sichrawy
ul. Długosza 3, Nowy Sącz
Surrealistic Five:
Maria Machowska - skrzypce
Michał Szałach - skrzypce
Artur Rozmysłowicz - altówka
Filip Syska - wiolonczela
Bartłomiej Wezner - fortepian
Hanna Kulenty - słowo
W programie:
Hanna Kulenty Kwintet fortepianowy
(1961)
(*prawykonanie: 27 sierpnia/Lusławice, 28 sierpnia/Nowy Sącz)
Juliusz Zarębski Kwintet fortepianowy g-moll op. 34
(1854-1885) Allegro
Adagio
Scherzo
Finale
*Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – Priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Fot. PG
Surrealistic Five
Kwintet Surrealistic Five to projekt będący próbą kooperacji różnych środowisk artystycznych. Młodzi wykonawcy związani z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy i Uniwersytetem Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, a także instytucjami kulturalnymi takimi jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Orkiestra Sinfonia Iuventus, Narodowe Forum Muzyki, postanowili połączyć swoje siły na polu wykonawstwa muzyki kameralnej, która jest ich wspólną pasją. Sposobność wymiany licznych wzajemnych doświadczeń, wiedzy muzycznej i artystycznych umiejętności – to wszystko stworzyło fundament, na którym artyści mają możliwość wyrażania siebie poprzez sztukę. Jako soliści i kameraliści muzycy występowali w ramach licznych festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobywali nagrody podczas wielu konkursów solowych oraz kameralnych. Zespół wykonuje muzykę różnych epok i stylów, a celem nadrzędnym jest chęć podzielenia się z publicznością wspólną pasją i zaproszenie do ich świata emocji artystycznych.
Artur Rozmysłowicz
|
Maria Machowska
|
Filip Syska
|
Michał Szałach
|
Bartłomiej Wezner
|
Korean Young Artist & Ensemble OPUS
26 lipca (wtorek) 2016 // 19:00
MCK SOKÓŁ, sala im. R. Sichrawy
ul. Długosza 3, Nowy Sącz
Koncert studentów i pedagogów warsztatów mistrzowskich Ensemble OPUS
Pedagodzy / muzycy Ensemble OPUS:
So-ock Kim - skrzypce
Dami Kim - skrzypce
Won-Sook Hur - fortepian
Han Kim - klarnet
Korean Young Artist:
Hayoung Song - altówka
Jung-hyun Ahn - altówka
Na Young Lee - wiolonczela
Jae Young Lee - wiolonczela
Eui Jin Park - wiolonczela
Yoo-bin Na - wiolonczela
Hui Jeong Cha - fortepian
Da Eun Kim - fortepian
Serim Moon - fortepian
W programie:
Ludwig van Beethoven Trio klarnetowe B-dur op. 11 (części 1 i 3)
(1770-1827) Allegro con brio
Tema con variazioni
Johannes Brahms Kwartet fortepianowy g-moll op. 25 (części 1 i 4)
(1833-1897) Allegro
Rondo alla Zingarese: Presto
Feliks Mendelssohn Trio fortepianowe nr 1 d-moll op. 49 (części 1 i 4)
(1809-1847) Molto allegro ed agitato
Finale: Allegro assai appassionato
Robert Schumann Kwartet fortepianowy Es-dur op. 47 (części 3 i 4)
(1810-1856) Andante cantabile
Finale: Vivace
Cinemusic Paradiso aranżacja Deokin Ko, Seong-Hwan Lee, Iktae Jun
Ensemble OPUS
Skład Ensemble OPUS tworzą muzycy, którzy zyskali międzynarodowe uznanie jako wybitni soliści i utalentowani muzycy kameralni. Po raz pierwszy zwrócili na siebie uwagę publiczności w 2010 r., podczas kilku festiwali muzycznych w Korei, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Seulu, gdzie zaprezentowali przekrojowy repertuar sięgający od muzyki barokowej po współczesną. W 2011 r. wystąpili we Francji na Festiwalu Pablo Casals w Prades oraz Saint-Lizier w Andorze. Rok później zagrali koncert w Filharmonii Gorzowskiej oraz w Bode Museum w Berlinie (Niemcy).
Liczne występy zespołu w Goslarze nagrodzone zostały przez prezydenta Niemiec Joachima Gaucka. W 2015 r. w Rennes (Francja) muzycy wzięli udział w uroczystościach związanych ze 130. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między Koreą Południową i Francją.
Obecnie Ensemble OPUS występują pod batutą koreańskiego kompozytora Jeajoon Ryu, natomiast koncertmistrzem zespołu jest skrzypaczka Ju-Young Baek.
fot. arch. artystki
|
So-Ock Kim
Najmłodsza zdobywczyni Złotego Medalu na prestiżowym konkursie LSO Violin Competition w Londynie (1998). Koncertuje z największymi orkiestrami świata, nagrywa płyty dla Universal i Naxos, łączy karierę solową z kameralistyką i pracą pedagoga w Royal Academy of Music w Londynie.
fot. arch. artystki
|
Dami Kim
Laureatka Międzynarodowego Konkursu królowej Elżbiety, pierwszej nagrody na Konkursie im. Josepha Joachima w Hanowerze (2010) oraz nagrody za najlepsze wykonanie Kaprysu na Premio Paganini International Violin Competition w Genui (Włochy).
fot. arch. artysty
|
Won-Sook Hur
Profesor Hoseo University (Korea). Laureatka I nagrody na Valsesia International Piano Competition oraz nagród: G.B. Viotti, Ettore Pozzoli i Miasta Marsala (Sycylia).
Han Kim
Laureat nagrody specjalnej na II. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Pekinie. W wieku 13 lat rozpoczął międzynarodową karierę zostając najmłodszym artystą Ostfriesland Music Festival w Niemczech. Obecnie studiuje w Eton College w Wielkiej Brytanii.
Fot. PG