Zgodnie z przewidywaniami Adam Ziemianin okazał się znakomitym gawędziarzem. W rozmowie z Witoldem Kalińskim opowiadał o swojej twórczości, o przyjaźni z Wojciechem Bellonem i Wolną Grupą Bukowina, dla której napisał wiele tekstów i z którą przejechał całą Polskę wzdłuż i wszerz. Mówił też o współpracy z zespołem Stare Dobre Małżeństwo. Wspominał swoją Muszynę i Kraków, Sądecczyznę i inne zakątki kraju. Czytał fragmenty swoich utworów, odpowiadał na pytania sądeczan. Wieczór przepełniony był nie tylko literaturą, poezją i prozą, ale też humorem i dowcipem, jakimiś zabawnymi wydarzeniami sprzed wielu lat.
Nie zabrakło też muzyki. Wystąpili: Barbara i Aleksander Porzuckowie oraz ich podopieczni: Justyna Kuciel i Anna Kożuch (śpiew), Justyna Zawiślan (skrzypce), Emil Kiełbasa (instrumenty perkusyjne). Usłyszeliśmy m.in. „Wychodzimy z zimy”, „Zobacz Anno”, „Pod wspólnym dachem” (z muzyką Wojciecha Jarocińskiego) oraz „Pejzaże harasymowiczowskie” Wojtka Bellona. Po spotkaniu Adam Ziemianin długo składał autografy na swoich książkach.
Fot. PG
Adam Ziemianin
Urodził się 12 maja 1948 roku w Muszynie. Po ukończeniu Studium Nauczycielskiego uczył w okolicach Żywca. Do Krakowa wrócił jako student filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1977 r. podjął pracę dziennikarską w piśmie KOLEJARZ, później przeniósł się do ECHA KRAKOWA (do 1997), GAZETY KRAKOWSKIEJ. Był też m.in. flisakiem na rzece Poprad, inwentaryzatorem, latał na szybowcach.
Debiutował w lutym 1968 r. wierszem ŚWIĘTY JAN Z KASINY WIELKIEJ na łamach ŻYCIA LITERACKIEGO. Pierwszy tomik WYPOGADZA SIĘ NAD NASZYM DOMEM ukazał się w Wydawnictwie Literackim w 1975 r. Obecnie jego twórczość to kilkadziesiąt tomów wierszy i prozy, publikacje w najbardziej liczących się periodykach w kraju i za granicą. Dużą popularność przyniosły mu wiersze śpiewane m.in. przez Elżbietę Adamiak, Jacka Wójcickiego, zespoły Wolna Grupa Bukowina, a przede wszystkim przez Stare Dobre Małżeństwo.
Od 1978 r., aż do rozwiązania, należał do Związku Literatów Polskich. Obecnie jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, należy również do PEN CLUBU.
Laureat wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich (O Jaszczurowy Laur, Łódzka Wiosna Poetów, Konkurs im. Jana Śpiewaka), zdobywca licznych nagród i wyróżnień, m.in.
1981 – nagroda im. Stanisława Piętaka za "Nasz słony rachunek"
1985 – nagroda Fundacji Literatury za "Makatka z płonącego domu"
1989 – nagroda im. Anny Świrszczyńskiej za "Dwoje na balkonie"
1998 – nagroda Wojewody Małopolskiego w dziedzinie literatury
1999 – "Złoty Laur za Mistrzostwo w Sztuce" Fundacji Kultury Polskiej
2006 – Krakowska Książka Miesiąca (luty) za "Makatki"
2008 – nagroda im. Władysława Orkana za "Przymierzanie peruki"
2013 – nominacja do nagrody ANGELUS 2013 za "Z nogi na nogę"
2013 – Krakowska Książka Miesiąca (kwiecień) za "Z nogi na nogę".
Współorganizatorem wieczoru było Towarzystwo Literackie im. Cypriana Norwida.