W przemiłej atmosferze pożegnaliśmy Druha. Pamiątkowe zdjęcie SOKOŁA z dedykacją wręczyli dyrektorzy MCK SOKÓŁ Małgorzata Kalarus i Antoni Malczak. W długiej kolejce do początkującego „stypendysty ZUS” ustawili się koleżanki i koledzy z poszczególnych działów. Przy wspólnym stole wszyscy wspominali różne wydarzenia związane z pracą w naszej instytucji. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
NASZE ŻYCZENIA
Czym jest muzyka?
Może po prostu niebem
z nutami zamiast gwiazd?
Ludwik Jerzy Kern
Szanowny Pan
STANISŁAW MIGACZ
DROGI STASZKU!
Dziękujemy!
Za dni, tygodnie, lata i dekady pracy w Wojewódzkim Ośrodku Kultury i Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ.
Za wzorowe prowadzenie czterech Studiów dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych.
Za zorganizowanie 39. edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, który w naszym województwie przyczynił się do niespotykanego w innych regionach Polski rozwoju tej dziedziny muzyki.
Za chwile pięknych wzruszeń podczas wydarzeń organizowanych w naszej instytucji.
Za codzienny trud, za wielkie zaangażowanie, za wykonywanie swoich obowiązków z pasją
i starannością.
Za budowanie dobrego wizerunku naszej instytucji, za profesjonalizm połączony z wielką życzliwością w codziennych kontaktach.
Za to, że z nami tyle lat… wytrzymałeś!
Prosimy!
O dalsze trwanie przy nas, o wspieranie nas swoim doświadczeniem i dobrymi radami.
Życzymy!
Wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia, dużo zdrowia i rodzinnego ciepła.
Niech Ci się darzy!
Koleżanki i Koledzy
z Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ
w Nowym Sączu
STANISŁAW MIGACZ (rocznik 1951) od roku 1973 jest związany z działalnością w kulturze. Najpierw pracował w Powiatowym Domu Kultury, następnie (od 1975) w Wojewódzkim Ośrodku Kultury i Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ. W latach 1985-2000 był dyrektorem Biura Sądeckiego Towarzystwa Muzycznego, jako jeden z założycieli tej organizacji. W WOK i MCK SOKÓŁ był kolejno: instruktorem d.s. muzyki, kierownikiem Działu Upowszechniania Amatorskiego Ruchu Artystycznego i Organizacji Imprez oraz głównym specjalistą ds. orkiestr dętych.
W latach 70. uczestniczył w organizacji dużych przedsięwzięć, m.in. Święta Gazety Krakowskiej i Gazety Południowej oraz Polonijnych Spotkań Pokoleń. Dzięki jego pracy na terenie dawnego województwa nowosądeckiego powstało 21 Społecznych Ognisk Muzycznych, do których uczęszczało ponad 800 uczniów. Ich edukacją zajmowało się ok. 130 pedagogów.
Stanisław Migacz na początku lat 90. był też inicjatorem utworzenia Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej, wspierał organizację m.in. Międzynarodowych Festiwali Gitarowych im. Czesława Droździewicza, Mistrzowskich Kursów Pianistycznych w Krynicy-Zdroju (z udziałem Kevina Kennera i Marioli Cieniawy. Był też organizatorem akcji umuzykalniającej na Sądecczyźnie (ok. 2500 audycji muzycznych i koncertów dla dzieci i młodzieży).
W MCK SOKÓŁ był inicjatorem i kierownikiem czterech edycji Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych, które ukończyło 95 absolwentów z całej Polski. Jego dzieckiem i oczkiem w głowie był od czterech dekad Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY.
Stanisław Migacz (jako trębacz) grał w różnych zespołach. Pełnił funkcję jurora przeglądów i festiwali muzycznych, konkursów recytatorskich, konsultanta wielu orkiestr. Dzięki jego zaangażowaniu w SOKOLE powstała licząca ok. 500 pozycji biblioteka repertuarowa.
Stanisław Migacz za swoją pracę i działalność społeczną został odznaczony m.in.: Krzyżem Małopolski, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, Zasłużony Działacz Kultury, Srebrnym Jabłkiem Starosty Nowosądeckiego oraz Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Fot. PG