Inspiracją dla „Wspólnego Frontu” stał się projekt edukacji muzycznej Roberty Guaspari dla dzieci z nowojorskiego Harlemu oraz projekt edukacji tanecznej, realizowany przez Simona Rattla i Filharmonię Berlińską. Projekt realizują wybitne autorytety pedagogiczne z różnych dyscyplin artystycznych, których zadaniem jest inspirowanie, animowanie i motywowanie twórczości młodzieży w zakresie szeroko rozumianej kultury. Materią ich pracy są mało znane (a czasem zupełnie zapomniane) dzieła muzyczne Polskiego Dziedzictwa Narodowego, pokazujące bogactwo naszej kultury i dające możliwość reinterpretacji klasycznych wzorców przy użyciu współczesnych, nakierowanych na młodego odbiorcę metod. Praca i wymiana doświadczeń łączą się w tym projekcie z artystycznymi działaniami młodych twórców i ich pedagogów. Projekt ma charakter regionalny, a jego działania zarówno twórcze jak i demonstracyjne będą realizowane w 10 miastach Małopolski.
W Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu przeprowadzane będą warsztaty filmowe. Absolutnie bezpłatnie poznasz tajniki filmu i jego składowych, m.in.: operatorstwa, koloryzacji czy montażu. Poznaj w Małopolsce legendę Bałtyku i stwórz swój własny film reklamowy lub reporterski.
Ty wybierasz.
Zgłoś się już dziś:
Liczba miejsc ograniczona!
Warsztaty dedykowane dla uczniów szkół średnich oraz studentów odbywać się będą od stycznia do października 2018 -
1 spotkanie w miesiącu.
TERMINY SPOTKAŃ:
- 31 stycznia
- 7 marca
- 21 marca
- 25 kwietnia
- 23 maja
- 19 września
- 10 października
- 24 października
Zajęcia odbywają się w dwóch grupach:
I. godz. 17:00-18.30
II. godz. 18:45-20.15
TEMATYKA SPOTKAŃ:
- Produkcja (ISTV Media) - jak wycenić, zaplanować i przeprowadzić produkcję filmu przez wszystkie etapy. Ile osób potrzebnych jest na planie, ile trwa proces postprodukcji, jak wygląda to w praktyce. Współpraca z klientem oraz agencjami reklamowymi.
- Scenariusz - copywrighting. Czym się zajmuje copywrighter, jakie są jego kompetencje? Jak napisać dobry i skuteczny scenariusz filmu reklamowego?
- Reżyseria - Jaki wpływ ma reżyser na finalny efekt filmu? Jakie są jego kompetencje, współpraca z pionami realizacyjnymi, praca na planie i poza nim.
- Sztuka operatorska - czym się różni operator od kamerzysty? Jakie trzeba mieć umiejętności? Jak dobrze zaplanować i przeprowadzić zdjęcia? Jaki sprzęt dobrać? Jakie są wady i zalety kamer filmowych, czym się różnią od ujęć z iPhona? Jak prowadzić kamerę, co to jest przysłona, czas naświetlania, iso, czym się różnią od siebie obiektywy filmowe od fotograficznych?
- Montaż filmowy- Jak przygotować materiał do montażu? Jakich programów używać i jak montować? Ile czasu to zajmuje, jakie są techniki montowania? Jak dobrać dobrą muzykę do filmu, jak łączyć ujęcia. Jak opowiadać historię. Warsztaty z montażu.
- Dźwięk w filmie - jakich narzędzi używać? Skąd brać muzykę? Co to jest sound design? Jak to zrobić aby dialogi były dobrze nagrane na planie i skomponować je z muzyką? Efekty dźwiękowe, montaż dźwięku
- Kolor korekcja / kolorysta - Co to jest kolor korekcja? Dlaczego obraz filmowy nagrywa się w szarościach? Jak kolorować obraz, jakich narzędzi się używa? Przykłady.
- FVX Efekty specjalne / Motion design - Jak planować i wykonywać efekty specjalne? Czy efekty to tylko wybuchy? Co to jest cleaning, compositing, trakowanie? Jak dodać proste elementy graficzne. Prace online.
WARSZTATY POPROWADZĄ M.IN.:
Produkcja - Radosław JANIK - kierownik produkcji ISTV Media
Scenariusz - Agnieszka STARZYŃSKA - copywriterka, dyrektor kreatywna w wielu agencjach reklamowych
Korekcja barwna - Tomasz POZNAŃSKI - kolorysta telewizyjno-reklamowy, TVN
Dźwięk - Michał KORZENIOWSKI - właściciel Nonagram Studio w Krakowie
VFX, animacje i efekty specjalne - Łukasz WIŚNIEWSKI - VFX & Animation Producer