Wszystkich gości, w tym najbliższą rodzinę malarza, serdecznie powitali dyrektor MCK SOKÓŁ Antoni Malczak i szefowa Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ Liliana Olech. Bardzo ciepło i serdecznie o swoim koledze opowiadał Krzysztof Kuliś, który przez kilkadziesiąt lat kierował BWA, wielokrotnie organizował ekspozycje Wojciecha Sarneckiego. Spotkanie uświetnił krótkim koncertem Jan Oberbek, mistrz gitary, przyjaciel bohatera wieczoru. Wszystkim bardzo podobał się elegancko zredagowany i zaprojektowany folder, w którym znalazły się reprodukcje prezentowanych dzieł. Są tam też zdjęcia i wiersze Twórcy. Kuratorką wystawy jest Ewa Rams.
****
Punktem wyjścia do mojego malarstwa jest natura, w znaczeniu materialnej rzeczywistości otaczającej człowieka, w jej najrozmaitszych przejawach. Rzeczy-wistość ta, odbijana przez ludzkie zmysły, w sposób selektywny i rekonstruowana przez umysł człowieka w „składaną całość” posiada zawsze charakter subiektywny, jest inna dla każdego człowieka. Każdy człowiek posiada swój własny, niepowtarzalny obraz świata.
Z mojego sposobu widzenia świata biorą się propozycje malarskie, które przedstawiam. W realizacjach chciałbym zawrzeć najważniejsze elementy struktury świata, w sensie otaczających zjawisk postrzegalnych dla mnie wzrokowo.
Wojciech Sarnecki
WOJCIECH SARNECKI (1948 - 2011) urodził się w Krakowie. Dzieciństwo spędził w Bieczu. W roku 1967 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, w latach 1969-1974 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Kształcił się pod kierunkiem prof. Janiny Kraupe-Świderskiej i prof. Adama Marczyńskiego. W 1974 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem z malarstwa ściennego i sztalugowego. W drugiej połowie lat 70. został sądeczaninem z wyboru.
Cyfrowa wersja katalogu do wystawy:
Fot. PG